Emsland Nişasta | Tutkallar
102
page-template-default,page,page-id-102,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

Tutkallar

Emsland Nisasta işleme endüstrisi için bitkisel hammaddeye dayalı yenilikçi ürünler üreten uluslararası odaklı orta ölçekli bir firmadır. Gıda sektörü ve teknik uygulamalar için patatese dayalı geleneksel nişasta üretimi ve özel türevlerinin yanı sıra, yüksek kaliteli performans ürünleri de bulunmaktadır. Bitki bazlı protein ve lifler ürün yelpazesini tamamlamaktadir. Uygulama alanları çok çeşitlidir ve gıda uygulamaları yanında odak katkı maddeleri, yapıştırıcılar, hayvan yemi, yapı, tekstil gibi sektörler üzerinde en buyuk hammadde tedarikçi firmasıdır.

Tutkallar
Tutkal diye siniflandirdiğimiz ürünün görevi basit gibi görünür ve her zaman aynidir YAPIŞTIRMAK. Ancak günümüzde üründen ve dolayısıyla tutkallardan beklenen özellikle o kadar yüksek ve çeşitlidir ki bu ürün sinifini özellikli kimyasallar grubuna sokmaktadir. Emsland Group’un bir üyesi olan Emsland Nisasta; her zaman yüksek kaliteli nişasta bazlı yapıştırıcıları ve teknik desteği duvar kâğıdı, kâğıt torba, kâğıt masura, ve bobin, zamkli bant ve endustriyel tutkallari ile tüm müşterilerinin hizmetindedir. Emsland Group’un bir üyesi olarak sorumlu olduğu bölgeler olan Türkiye, Orta Doğu, Balkanlar ve tüm Afrika kıtasında tecrübemiz ile iş ortağınız olarak hedefimiz en iyi nişasta bazlı yapıştırıcı ürünlerini, formülleri, teknik servisi ve yenilikleri sizlere sunmaktayız. Tüm bunlar verimliliğinizi artırır ve yüksek kaliteli ürünleri en düşük maliyetlerde elde edebilmenizi sağlar. Emsland Nisasta müşterilerinin kullanımı için en uygun şekilde işlenmiş yüksek kaliteli ürünler sunar.

Duvar kağıdı yapıştırıcısı
Duvar Kağıdı yapıştırıcısı olarak Emsland Group daha az tüketim ile daha uygun yapışma sağlayan yeni ürünler geliştirmekte ve bunlari tüm müşterilerine önermektedir. Yüksek viskositeli karboksimetile edilmiş nişasta, EMCOL UKH N, EMCOL UKH 5, kolay çözünür, topak oluşturmaz, nötr pH değerine sahiptir ve koruyucu kimyasallar ile ilgili en son kanuna uygundur. Tüm tip duvar kağıtlari ile kullanılmaktadir.

tablo1

Zamklı Bant
Genelde endustride kartonlari yapistirmada hizli kurumasi ve güçlü yapıştırması ile tercih edilen yapıştırıcılar Nişasta türevleridir. Bu nişastalar içinde de patates nişastasi zirvede ki yerini korumaktadır. Emsland Group’un ürünleri güçlü yapıştırma mukavemeti yanında karton ile mükemmel uyum göstermekte, kokusuz ve zararli madde içermeyen yapısı ile çevre dostu ürün bilincini korumktadir. Tüm bunlara ek olarak nişasta eteri kullanımı limtsiz geri dönüşüme yardimci olarak ekolojik bakımdan doğaya yardimcı olmaktadır.

tablo1

Kağıt torba yapıştırıcısı
Son yıllarda yeni ve hızlı makinelerin ve bu makinelerde kullanılan özel kağıtların (düşük gramajlı, yüksek poroziteli) tüketiminin artması, yeni nozzle sistemlerinin kullanılması beraberinde kağıt torba tutkallarına gereksinimin artışına da vesile olmuştur. Bu konuda market lideri olan Emsland Group; tüm yenilikleri yakinen takip etmekte ve yine sektörün öncü kağıt torba üreticileri ile yakın işbirliği ile en verimli ve uygun ürünleri geliştirmektedir. Tüm aplikasyonlar için müşteri/makine bazlı formülasyonlar ve ürünler geliştirmekte ve uygulamaktadır. Geniş ürün portföyümüz, her türlü makine da optimum sonuçları almamıza yardımcı olmaktadır.
Diğer tüm ürünler ile karşilastİrildiğinda ki getirdiğimiz avantajların bir bölümü aşağıda ki gibi sıralanabilir.

– Yüksek hızlarda bile çok düşük sıçratma; buna bağlı olarak temizleme maliyetlerinin düşürülmesi
– Yüksek yapıştırma kuvveti
– Hızlı ve iyi yapışma değeri
– Düşük tüketime bağlı olarak maliyet kazancı
– İyi bir ıslak yapışma değeri
– Kısa kuruma süresi
– Sabit viskozite
– Kâğıdın tek yüzüne etki – diğer yüzeyi etkilememe.
– Gıda paketlemesine uyum

Ürün Özellikleri
Vizkozite ve Kullanım oranı
Vizkozite; hazırlanan kuru madde de Brookfield vizkozitemetresi ile ölçülerek bulunur. Hazırlanan tutkal karışımı üç günün üzerinde stabilitesini korumasına rağmen bu süreye kadar tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hazırlanan karışımlar thixotropic karaktere sahiptirler. Hazırlanan tutkal solüsyonun belli aralıklarla karıştırılması, ürünün homojenliğinin ve stabilitesinin korunması için önerilmektedir. Hazırlanan tutkalın stabilitesinin korunması
Tutkallar tüm bakteri oluşumuna karşı üç gün içerisinde tüketilmek kaydıyla koruma içermektedir. Ancak yüksek sıcaklık ve nem durumlarında ekstra koruyucu gereksinimi ortaya çıkabilir. Bu durum kuruma süresinin çok uzun olduğu son ürünlerde de geçerlidir.

Uyumluluk
Tüm tutkallarımız diğer nişasta veya polyvinil asetat bazlı yapıştırıcılar ile uyumlu olmasına rağmen diğer ürünler ile karışım yapılması durumunda kullanılmadan önce uyumluluğunun tekrar test edilmesini öneririz. PE- kaplı kâğıtlar ve filmler
Birçok ürünümüz PE – kaplı kağıtlar ( Corona uygulanmış) hiçbir polivinil asetat dispersiyona ihtiyaç duymadan çalışabilecek durumdadır.
Özellikle Emsland Group; kağıt torba ile film yapışmasını sağlamak için likit tutkal geliştirmiştir.

tablo1
tablo1
tablo1

Kağıt masura yapıştırıcısı
Kağıt masura ve bobinler bir çok endüstri dalında kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse; tekstil, kâğıt, plastik ve inşaat sektörlerinde bu masuralar ve bobinler sıklıkla yer alır. Emdex ve Emcol Serisi ürünler tüm bu uygulamalarda gerek vermiş olduğu mukavemet gerekse kurumada ki avantajlarıyla piyasada ki diğer ürünlere karşı öne çıkmaktadır. Emdex tipi dekstrinler değişik viskozitelerde değişik konsantrasyonlarda tutkal hazırlamak için idealdir. Bununla birlikte Emdex RT serisi ürünler ise kullanıma hazır borakslı dekstrinlerdir. Katı madde miktarını 60% seviyelerine çıkarmak mümkündür.

Ürün Özellikleri:
– Değişik konsantrasyonlarda yüksek bağ mukavemeti
– Ürünler kâğıt masuralarda iyi bir ıslak yapışma değeri,
– Hızlı şekilde kağıt yüzeyine yerleşme,
– Yüksek katı oranı ve dayanıklılık sağlar.
tablo1
tablo1
tablo1